Avustralya'da Çöp Konteynerinde Uyuyan Çocuk Hayatını Kaybetti

Olay, ülkenin Güney Avustralya eyaletinde bulunan Port Lincoln şehrindeki Liverpool caddesinde yaşandı. Çöp kamyonunun cadde üzerindeki endüstriyel çöp konteynerlerini boşalttığı sırada içinde uyuyan yaşları 11,12 ve 13 olan, üç çocuktan birinin yaşamını yitirdiği tespit edildi. Polisten yapılan açıklamada, çöp konteynerlerinde uyuyan 12 yaşındaki çocuğun çöp konteynerinden çıkmayı başardığı ve kamyonun camına vurarak, şoförü uyardığı ifade edildi. Ancak, diğer iki çocuğun çöp arabasına konulduğu bildirildi. Olayda 13 yaşındaki çocuğun hayatını kaybettiği, 11 yaşındaki çocuğun ise yara almadığı bildirildi.

Polis müfettişi Paul Bahr, basına yaptığı açıklamada, olayda hayatta kalan çocukların travma geçirdiğini ve olay anına ilişkin detayları almak için zamana ihtiyacın olduğunu ifade etti. Dedektifler tarafından, çocukların neden çöp kutusunda uyuduklarına ilişkin soruşturmanın yürütüleceğini kaydeden Bahr, çocukların evsiz olmadıklarını dile getirdi.

Ayrıca, Port Lincoln Belediye Başkanı Brad Flaherty, yaşanan olayı bir trajedi olarak kaydetti. Flaherty yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Bu, bir bütün olarak toplum ve söz konusu aileler üzerinde korkunç bir etkiye sahip olacak korkunç, korkunç bir olay. Düşüncelerimiz olaydan etkilenen ailelerledir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.