Avrupa'nın En Kalabalık Şehirleri Belirlendi

Medya takip kurumu Ajans Press, Avrupa’nın en kalabalık şehri İstanbul ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini denetledi. Dijital basın arşivinden derlenen bilgilere göre bu yıl İstanbul ile alakalı sadece basında çıkan haber adedi 144 bin 443 olarak gözlemlendi.

İstanbul, Türkiye içinde çok önemli bir yer arz ederken, en çok turisti ağırlamasıyla, yabancıların ev alma konusunda tercih noktası olmasıyla, iş ağının geniş olmasıyla dikkatlerden kaçmadı. Bunun yanı sıra kalabalık olmasından kaynaklı olarak trafik yoğunluğu ve hayat pahalılığı da ön plana çıktı.

Statista verilerinden elde edilen bilgilere göre, 2021 yılında Avrupa’nın en kalabalık şehirleri belirlendi. Böylelikle İstanbul’un 16 milyona yaklaşan nüfusu ile ilk sıraya yerleştiği aktarıldı. Listenin ikinci sırasında ise Moskova (Rusya) yer alırken, üçüncü sırada Paris (Fransa), dördüncü sırada Londra (İngiltere) beşinci sırada ise Madrid’in (İspanya) bulunduğu bildirildi.

İlk 20’de yer alan şehirlere bakıldığında ise en fazla İngiltere’deki şehirlerin yer alması dikkatlerden kaçmadı. Böylelikle 14’üncü sırada Manchester,15’de Birmingham 20’de ise Leeds’in yer aldığı gözlemlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.