Annesinin Sevgilisini Öldüren Sanığın Cezası Belli Oldu

  • 25 Mart 2021
  • 0
  • 45 Görüntüle
Annesinin Sevgilisini Öldüren Sanığın Cezası Belli Oldu

Olay, geçen sene 1 Mayıs tarihinde Antalya ilinin Konyaaltı ilçesi Altınkum Mahallesi’nde yaşandı. Sıddık Erim, 5 yıldır birlikte yaşadığı S.A. adlı kadının çocukları M.B. ve Oğuzhan B. ile sık sık tartışma yaşadı. Olay günü yaşanan tartışma sırasında Sıddık Erim, S.A. ve Oğuzhan B.’ye ağır hakaret içeren söz ve eylemler gerçekleştirdi. Arbede sırasında Oğuzhan B., av tüfeği ile Sıddık Erim’e iki el ateş ederek öldürdü. Gözaltına alınan Oğuzhan B. emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe ‘kasten öldürme’ suçu kapsamında tutuklandı.

Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu olarak yargılanan Oğuzhan B., öldürme kastı olmadığını belirterek, yaşananlardan dolayı çok pişman olduğunu dile getirdi. Duruşma savcısı mütalaasında, sanığın ‘tahrik altında kasten insan öldürme’ suçundan cezalandırılması isteğinde bulundu.

Mahkeme heyeti, sanık Oğuzhan B.’ye, ‘kasten öldürme’ suçundan önce ömür boyu hapis cezası verdi. Maktulün küfürlü konuşmaları üzerine atılı suçun işlediğine kanaat getiren heyet, Oğuzhan B.’ye tahrik indiriminde bulunarak cezayı 18 yıla kadar düşürdü. Cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkilerini de göz önünde bulunduran mahkeme heyeti, cezayı 15 yıla indirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir