Adana’da motosiklet üzerinde bulunan 3 kardeş görevli oldukları bölgede devriye gezen bekçilere silahlı saldırı yapıldı. Saldırıdan bekçiler yara almadan kurtulurken saldırıyı düzenleyen 3 kişiden 2’si yakalanarak gözaltına alındı.

Olay, gece yarısı merkez Seyhan ilçesi İsmetpaşa Mahallesi’nde yaşandı. Devriye gezen mahalle bekçileri, motosiklet üzerindeki 3 kişiden şüphelenerek kimlik kontrolü yapmayı talep etti. Bekçilerin ‘dur’ ihtarına karşılık tabancayla ateş açan şüpheliler, daha sonra ara sokaklara kaçarak izlerini yok ettiler.

Şans eseri kimsenin yaralanmadığı olayın ardından bekçilerin durumu telsiz anonsuyla bildirmesi üzerine bölge polis ekipleri gönderildi. Şüphelilerin kaçtığı motosikleti İsmetpaşa Caddesi’nde durduran ekipler, İbrahim Ş. ve Nusret Ş.’yi yakalayarak gözaltına alındı. İlk ifadelerinde kardeş olduklarını belirten şüpheliler, silahı da ağabeyleri Şahin Ş.’nin kullandığını ifade etti.

Kaçarken Şahin Ş.’nin motosikletten inerek bir arkadaşına ait beyaz renkli otomobile binerek gittiğini aktardılar.

Gözaltına alınan şüpheliler, polis merkezine götürülürken, aynı gün bir iş yerinin kurşunlanması şüphelisi olarak arandığı da öne sürülen Şahin Ş.’nin yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.